5 zadań, które zautomatyzujesz z Portalem Pracowniczym

5Zadań
Blog

5 zadań, które zautomatyzujesz z Portalem Pracowniczym

W obliczu rosnącej potrzeby optymalizacji procesów w środowisku zawodowym – technologia stała się niezastąpionym wsparciem. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy przenieść nasze standardowe procesy do świata cyfrowego. Nie inaczej jest w przypadku zadań związanych z zarządzaniem pracownikami organizacji. Tutaj z pomocą przychodzi nam Portal Pracowniczy – narzędzie wyrastające na kluczowe rozwiązanie dla współczesnych firm i ich działów kadr, płac, a także zespołów Human Resources.

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się pięciu zadaniom, które możemy zautomatyzować z Portalem Pracowniczym, wnosząc oszczędność czasu nie tylko do naszych zespołów, lecz także podnosząc jakość zarządzania pracownikami.

Zadbaj o cel wdrożenia

W zależności od potrzeb przedsiębiorstwa Portal Pracowniczy można w pełni dostosować oraz wprowadzić do niego nowe, dedykowane rozwiązania, które będą w pełni odpowiadały aktualnym potrzebom firmy. Ze względu na fakt, że znaczna część działań operacyjnych każdego przedsiębiorstwa to czynności powtarzalne i wykonywane według ściśle określonych instrukcji – stworzyliśmy listę pięciu przykładowych zadań, które zautomatyzujesz z Portalem Pracowniczym. Mogą one stanowić źródło inspiracji do podjęcia decyzji o wdrożeniu rozwiązania, stawiającego za główny cel ułatwienie pracy zespołom kadrowym i Human Resources.

Zadania, które zautomatyzujesz z Portalem Pracowniczym

Z naszych obserwacji wynika, że ​​firmy nie wykorzystały jeszcze pełnego potencjału automatyzacji procesów. Wielu z nich ogranicza korzystanie z Portalu Pracowniczego do zarządzania urlopami, nie widząc szerszych możliwości jego zastosowania. Wśród zadań wykonywanych przez pracowników zespołów Human Resources istnieje wiele innych procesów, które można zautomatyzować, jak np. szkolenia czy rekrutacje. Przeanalizowanie tych obszarów oraz odpowiednie zaprojektowanie i wdrożenie Portalu Pracowniczego mogą okazać się niezwykle pomocne w prowadzeniu każdego, nawet małego biznesu.

Procesy szkoleniowe

#1 Tworzenie planu i budżetu szkoleniowego

Korzystając z Portalu Pracowniczego przypiszesz budżet szkoleniowy do odpowiedniego działu. Bazując na zgłoszonych potrzebach szkoleniowych oraz na szacowanych kosztach szkoleń stworzysz ich plan i dokonasz rozdysponowania przydzielonego budżetu na poszczególne pozycje,  z uwzględnieniem szkoleń obowiązkowych. Natomiast dedykowany rejestr pozwoli by w jednym miejscu przechowywać dane o szkoleniach, trenerach, uczestnikach, kosztach źródeł finansowania, jak i ocenach szkoleń.

#2 Zarządzanie katalogiem szkoleń

Dzięki możliwościom Portalu Pracowniczego stworzysz własny katalog szkoleń – dodasz firmy szkoleniowe oraz trenerów. Wykorzystaj ankiety do badania potrzeb szkoleniowych wewnątrz organizacji. Pozwól, aby to system pilnował terminów szkoleń, poprzez generowanie powiadomień systemowych, mailowych i SMS-owych w oparciu o zaplanowane szkolenia oraz zaakceptowane listy uczestników. Wykorzystując możliwości jakie daje Portal Pracowniczy w łatwy sposób przygotuj odpowiednie tematy oraz zdefiniuj grupy odbiorców.

Procesy rekrutacyjne

#3 Zdefiniowanie procesu rekrutacji

W celu zapewnienia przedsiębiorstwu odpowiedniego personelu i zagwarantowania określonego poziomu wydajności skorzystaj z Portalu Pracowniczego by definiować procesy rekrutacyjne. Na podstawie wniosków o wszczęcie rekrutacji uruchomisz procesy rekrutacyjne, a generator samodzielnie stworzy ofertę pracy z zakresem obowiązków, wymaganiami, informacjami o benefitach i firmie. W łatwy sposób dokonasz publikacji ofert wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Buduj automatyczne rankingi kandydatów ze spływających aplikacji na podstawie spełnionych kryteriów i udzielonych odpowiedzi na zdefiniowane pytania z banku testów kompetencyjnych. Cały proces zakończ wnioskiem o zatrudnienie.

#4 Tworzenie baz kandydatów

Wykorzystaj możliwości Portalu Pracowniczego i twórz własne bazy kandydatów. Uzupełniaj informacje o przeprowadzonych rozmowach, zapisuj pytania rekrutacyjne, monitoruj postępy procesu rekrutacyjnego i w sposób automatyczny buduj rankingi kandydatów.

Procesy specyficzne

#5 Zarządzanie ZFŚS w firmie

Zasady tworzenia oraz przyznawania świadczeń socjalnych dzięki Portalowi Pracowniczemu mogą stać się niezwykle proste i efektywne. Bez problemu zadbasz o poprawną obsługę dokumentacji dotyczącej benefitów i świadczeń socjalnych. Twórz wnioski, zapisuj regulaminy, przekazuj dokumenty do podpisu, a także monitoruj ich status w jednej miejscu.

Powyższa lista to tylko przykłady zadań, które zautomatyzujesz z Portalem Pracowniczym. Jeśli chcesz poznać pozostałe możliwości rozwiązania sprawdź, które procesy w swojej firmie zautomatyzujesz dzięki Portalowi Pracowniczemu – pobierz bezpłatny e-book.

Wprowadzenie automatyzacji zadań za pomocą Portalu Pracowniczego to krok w kierunku przyszłości zarządzania personelem. Dzięki możliwościom, jakie oferuje to wszechstronne narzędzie, firmy mogą skoncentrować się na bardziej strategicznych aspektach działalności, zamiast tracić czas i energię na rutynowe zadania. Wpływ automatyzacji jest odczuwalny na wielu poziomach: od zwiększonej produktywności i oszczędności czasu po poprawę jakości zarządzania i relacji wewnętrznych. Jeśli zastanawiasz się, czy to odpowiedni moment na wdrożenie Portalu Pracowniczego w Twojej firmie – skontaktuj się z nami.