Asseco Softlab ERP dla H.Cegielski-Poznań SA

IMG_1345-e1551775223276
Informacje prasowe

Asseco Softlab ERP dla H.Cegielski-Poznań SA

DahliaMatic zaimplementuje system Asseco Softlab ERP w należącej do Skarbu Państwa spółce H. CEGIELSKI-POZNAŃ S.A. Wdrożenie ma zautomatyzować i wspomóc pracę w najważniejszych obszarach działań przedsiębiorstwa. Jego uruchomienie zaplanowano na początek przyszłego roku. Umowa jest kompleksowa – zakłada dostawę systemu, transfer wiedzy, szkolenia oraz techniczne wsparcie powdrożeniowe.

Oferta DahliaMatic została wybrana w przetargu. Firma będzie odpowiedzialna za całościowe prace wdrożeniowe zintegrowanego systemu Asseco Softlab ERP w przedsiębiorstwie. Jego realizacja wpisuje się w założenia modernizacji polskiego przemysłu, realizowanej przez polski rząd. Prace związane z systemem dla Cegielskiego współfinansowane będą przez Polski Funduszu Rozwoju.

– Zrobiliśmy dokładną analizę dostawców IT i ich ofert. Okazało się, że najlepszym dla nas rozwiązaniem jest propozycja firmy DahliaMatic, zakładająca wdrożenie systemu Asseco Softlab ERP, który ma bardzo dobre referencje i jest szeroko rozpowszechniony w firmach produkcyjnych. Zależy nam, by dostarczać klientom produkty najlepszej jakości i ciągle podnosić swoją efektywność. Współpraca z DahliaMatic będzie dla nas kolejnym krokiem, który usprawni pracę spółki oraz zapewni nam – mamy taką nadzieję – nowych klientów – mówi Paweł Nowak, kierownik Działu IT i osoba odpowiedzialna za wdrożenie nowego systemu ERP w H.CEGIELSKI-POZNAŃ S.A.

Nowy system Asseco Softlab ERP zoptymalizuje zarządzanie oraz wesprze wszystkie procesy biznesowe zachodzące w przedsiębiorstwie. Obejmie: produkcję, zakupy, logistykę, finanse, kadry i płace. Obniży także koszty i wpłynie na lepszą współpracę z klientami.

–  Systemy, na których obecnie firma pracuje, zostały wdrożone wiele lat temu i wymagają modernizacji. H.CEGIELSKI-POZNAŃ S.A. dynamicznie się rozwija, nieustająco zwiększając wolumeny produkcji. Dlatego potrzebuje odpowiednich narzędzi, które będą wspierały procesy planowania zakupów oraz produkcji. Warto pamiętać, że Cegielski to najstarsza, nieprzerwanie działająca firma przemysłowa w Polsce, założona ponad 170 lat temu. Cieszymy się, że DahliaMatic będzie odpowiedzialna za informatyzację ikony polskiego przemysłu– tłumaczy Piotr Cierlik, dyrektor zarządzający Obszaru Biznesowego w DahliaMatic.

H.CEGIELSKI-POZNAŃ S.A. w ofercie ma zaawansowane produkty technologiczne z branży: energetyki, transportu, gazu, petrochemii, inżynierii środowiska oraz produkcji zaawansowanych technologiczne konstrukcji stalowych. Marka rozpoznawalna jest na całym świecie, dodatkowo swą pozycję na rynku krajowym i globalnym umacnia dzięki unikalnemu parkowi maszynowemu, który tworzy ponad 1200 specjalistycznych maszyn i urządzeń. Spółka założona została w 1846 roku przez Hipolita Cegielskiego. Słynęła z produkcji urządzeń rolniczych, lokomobil parowych oraz lokomotyw. Od 1956 roku w Cegielskim produkowane były silniki okrętowe. Zgromadzone przez lata doświadczenie, kompetencje pracowników oraz potencjał produkcyjny pozwalają na dalszy rozwój firmy na nowych rynkach w Polsce oraz poza jej granicami.