DahliaMatic na konferencji partnerów Microsoft

Przechwytywanie-e1541410899120
Informacje prasowe

DahliaMatic na konferencji partnerów Microsoft

9 i 10 października firma DahliaMatic uczestniczyła w konferencji Microsoft Partner Strategy Conference 2018 – największym wydarzeniu branży, skupiającym kluczowych partnerów Microsoft. Zaprezentowano na niej również Fabrykę Przyszłości – ekosystem założony z ponad 30 projektów samoregulujących się maszyn i procesów. Jeden z nich jest tworzony przez naszą firmę.

Ponad 500 przedstawicieli firm partnerskich Microsoft wzięło udział w dorocznym spotkaniu Microsoft Partner Strategy Conference 2018, które odbyło się w łódzkim hotelu Vienna House Andel’s. Podczas konferencji wystąpiło dwudziestu przedstawicieli polskiego oddziału Microsoft. Rozmawiano m.in. o nowej ofercie marki, a Mark Loughran, dyrektor generalny Microsoft w Polsce, zaprezentował nowe kierunki współpracy z firmami partnerskimi na polskim rynku.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było Chmura TAK. Nie „CZY” ale „JAK”, określającym priorytet Microsoft i jego partnerów – a jest nim wykorzystanie technologii chmur obliczeniowych tak, by umożliwić klientom z różnych sektorów cyfrową transformację.

Obecnie nasza współpraca z firmą Microsoft skupia się na rozwiązaniach dedykowanych dla branży utility oraz telekomunikacyjnej, budowanych w oparciu o platformę Dynamics 365 – mówi Stanisław Krupa, dyrektor pionu Microsoft Dynamics DahliaMatic. – Dlatego dla nas szczególnie ważna jest strategia firmy związana z tym rozwiązaniem, bo stanowi ono podstawę transformacji cyfrowej naszych klientów.

Tak duże wydarzenie skupiające najważniejszych partnerów było też doskonałą okazją by po raz pierwszy oficjalnie zaprezentować projekt Fabryka Przyszłości – koncepcję fabryki zgodnej z założeniami Industry 4.0. Microsoft wraz z innymi dostawcami – w tym również  z naszą firmą, która jest autorem jednego z rozwiązań – opracował cały ekosystem innowacyjnych technologii dla produkcji i przemysłu.

Fabryka Przyszłości to projekt, który pozwala integrować komplementarne rozwiązania firm partnerskich wokół kompleksowej wizji transformacji danej branży – podkreśla Stanisław Krupa. – Bardzo się cieszę, że wraz z Microsoft możemy realnie zmieniać procesy biznesowe przedsiębiorstw, wprowadzając je tym samym w nową erę cyfrowych zmian. Wierzę, że tak szeroko zakrojona współpraca przysłuży się rozwojowi technologicznemu przedsiębiorstw w skali, której żaden z partnerów nie byłby w stanie zapewnić w pojedynkę.

Więcej o konferencji: www.microsoftdlapartnerow.pl i projekcie „Fabryka Przyszłosci”: https://enterprise.microsoft.com/en-us/trends/the-factory-of-the-future/