DahliaMatic na XXIV Forum Teleinformatyki

logo-Forum_bez_cyferek_nisko_copy-1
Informacje prasowe

DahliaMatic na XXIV Forum Teleinformatyki

Już 27 i 28 września w podwarszawskim Miedzeszynie odbędzie się XXIV Forum Teleinformatyki. DahliaMatic w wydarzeniu bierze udział po raz drugi. Firmę będzie reprezentował Bogumił Kamiński, który będzie rozmawiał na temat problemów związanych z przestępczością w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych. Zaprezentuje też postępy prac nad platformą ZPIiWZPU.

Forum Teleinformatyki jest najstarszą i aktualnie największą konferencją branży IT dla sektora publicznego. Zeszłoroczna edycja zgromadziła prawie 500 uczestników – przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, firm z różnych branż, środowisk naukowych i organizacji.

To dla nas bardzo istotnie, aby regularnie spotykać się i wymieniać się doświadczeniami z praktykami i specjalistami. Forum Teleinformatyki to idealne miejsce do tego, aby poszerzać swoją wiedzę i weryfikować ją podczas rozmów z osobami pracującymi w sektorze publicznym  – mówi Mateusz Sobeczek z DahliaMatic.

Podczas Forum Teleinformatyki wystąpi dr hab. Bogumił Kamiński, kierownik Zakładu Wspomagania i Analizy Decyzji w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, który w projekcie Zintegrowanej Platformy Identyfikacji i Weryfikacji Zjawisk Przestępczości Ubezpieczeniowej odpowiada za funkcjonalność platformy i reprezentuje DahliaMatic – dostawcę rozwiązania.

W swojej prezentacji Bogumił Kamiński omówi zalety i zyski z zastosowania systemu wspierającego przeciwdziałanie zjawiskom związanym z przestępczością w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych.

Głównym celem platformy, nad którą pracujemy, jest ograniczenie skali wyłudzeń komunikacyjnych – dodaje Mateusz Sobeczek. – Jej zadaniem jest również poprawa oceny ryzyka, obniżenie kosztów zarządzania procesami wykrywania nadużyć oraz umożliwienie i ułatwienie współpracy wielu zakładów ubezpieczeń oraz instytucji państwowych.

Platforma ZPIiWZPU to projekt Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego finansowany ze środków unijnych.

Prezentacja DahliaMatic odbędzie się 27 września o 12:30 w ramach sesji III objętej patronatem Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego zatytułowanej „Informacyjne systemy ubezpieczeniowe: baza danych ubezpieczeniowych”. Dedykowana jest Informacyjnym Systemom Ubezpieczeniowym, które są źródłem sprawdzonych rozwiązań architektonicznych, jak i przekrojowej, rozległej wiedzy o społeczeństwie.

Organizatorami Forum są BizTech Konsulting oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji. Patronem honorowym zostało Ministerstwo Cyfryzacji i Narodowy Bank Polski.

Więcej na stronie tutaj.