DahliaMatic na XXVI Forum Teleinformatyki

DahliaMatic na XXVI Forum Teleinformatyki

Informacje prasowe

DahliaMatic na XXVI Forum Teleinformatyki

Za nami XXVI edycja Forum Teleinformatyki, największej konferencji IT skierowanej do przedstawicieli sektora publicznego w Polsce. Wydarzenie, które odbyło się w dniach 24-25 września przebiegło pod hasłem „System informacyjny państwa wobec globalnej transformacji cyfrowej” i wyjątkowo zostało zrealizowane całkowicie online, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników.

Podczas konferencji odbyło się osiem sesji tematycznych oraz panel dyskusyjny dedykowany zagadnieniu sztucznej inteligencji. Poruszono również temat wpływu panującej pandemii na dalszy przebieg cyfrowej transformacji w Polsce. Po raz kolejny jednym z prelegentów był Mateusz Sobeczek, który opowiedział o obecnie realizowanym przez swój zespół projekcie stworzenia Elektronicznego Systemu Oceny Ryzyka dla Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

 

Każda edycja Forum to świetna okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz poznania kierunku w jakim zmierza cyfrowa transformacja sektora publicznego. Bardzo się cieszę, że w tym roku miałem możliwość zaprezentowania kolejnego rozwiązania, nad którym wspólnie pracują zespoły UFG, DahliaMatic, SAS Institute oraz Milliman i które bez dwóch zdań usprawni działanie polskiego sektora ubezpieczeniowego – mówi Mateusz Sobeczek, Dyrektor Pionu Custom Development w DahliaMatic.

 

 

Celem uruchomienia Elektronicznego Systemu Oceny Ryzyka jest przede wszystkim wyrównanie asymetrii informacji między ubezpieczonym, a zakładem ubezpieczeń w zakresie czynników wpływających na poziom ryzyka ubezpieczeniowego i wysokość składek.

 

Więcej szczegółów o projekcie już wkrótce.