DahliaMatic na XXVI Forum Teleinformatyki

[:en]article_wide[:]
Informacje prasowe

DahliaMatic na XXVI Forum Teleinformatyki

Za nami XXVI edycja Forum Teleinformatyki, największej konferencji IT skierowanej do przedstawicieli sektora publicznego w Polsce. Wydarzenie, które odbyło się w dniach 24-25 września przebiegło pod hasłem „System informacyjny państwa wobec globalnej transformacji cyfrowej” i wyjątkowo zostało zrealizowane całkowicie online, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników.

Podczas konferencji odbyło się osiem sesji tematycznych oraz panel dyskusyjny dedykowany zagadnieniu sztucznej inteligencji. Poruszono również temat wpływu panującej pandemii na dalszy przebieg cyfrowej transformacji w Polsce. Po raz kolejny jednym z prelegentów był Mateusz Sobeczek, który opowiedział o obecnie realizowanym przez swój zespół projekcie stworzenia Elektronicznego Systemu Oceny Ryzyka dla Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

 

Każda edycja Forum to świetna okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz poznania kierunku w jakim zmierza cyfrowa transformacja sektora publicznego. Bardzo się cieszę, że w tym roku miałem możliwość zaprezentowania kolejnego rozwiązania, nad którym wspólnie pracują zespoły UFG, DahliaMatic, SAS Institute oraz Milliman i które bez dwóch zdań usprawni działanie polskiego sektora ubezpieczeniowego – mówi Mateusz Sobeczek, Dyrektor Pionu Custom Development w DahliaMatic.

 

 

Celem uruchomienia Elektronicznego Systemu Oceny Ryzyka jest przede wszystkim wyrównanie asymetrii informacji między ubezpieczonym, a zakładem ubezpieczeń w zakresie czynników wpływających na poziom ryzyka ubezpieczeniowego i wysokość składek.

 

Więcej szczegółów o projekcie już wkrótce.