Elfy z DahliaMatic rozpoczynają świąteczną zbiórkę!

to-e1542968134762
Informacje prasowe

Elfy z DahliaMatic rozpoczynają świąteczną zbiórkę!

Kochani, jest sprawa! Zbliżają się wyczekiwane przez wszystkich Święta Bożego Narodzenia, czyli magiczny i nastrajający pozytywnie czas, a także idealny moment, aby bardziej otworzyć się na innych! Nasi niezawodni wolontariusze są gotowi i po raz drugi uruchamiają akcję pomocy dla Ogniska Bielany przy Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa”.

Zbiórka już się rozpoczęła i potrwa do 18 grudnia. W oddziałach DahliaMatic czuwają już dobre elfy:

 • Maja Majewska w Warszawie
 • Emilia Madej w Gdyni
 • Iwona Fuksa-Krupiarz we Wrocławiu
 • Jola Nawrocka i Renata Czechura w Katowicach
 • Agnieszka Żmuda w Lublinie
 • Magda Żmuda w Krakowie

 

Jak możemy pomóc? Lista potrzeb jest długa, oto spis najpotrzebniejszych rzeczy:

 • lektury dla szkoły podstawowej wraz z opracowaniem,
 • książki dla dzieci i młodzieży,
 • klocki konstrukcyjne (patyczki, słomki), klocki wafle,
 • kolorowanki antystresowe dla młodzieży oraz kolorowanki dla najmłodszych,
 • łamigłówki dla dzieci.

 

Nie muszą to być rzeczy nowe – każdy przedmiot, który jest w nienagannym stanie, może zyskać drugie życie, więc jest na wagę złota. Dlatego jeśli Wasze półki uginają się od nadmiaru: maskotek, puzzli, gier, zabawek, a szafy Waszych dzieci wręcz nie domykają się od ton ubrań, to koniecznie dołączcie je również do naszej świątecznej zbiórki.

W akcje włączyć się można nie tylko ofiarowując rzeczy. W swoich oddziałach znajdziecie też puszki, do których warto wrzucić kilka złotych. Całą zebraną kwotę nasi wolontariusze przekażą na cele placówki.

Świąteczną zbiórkę w DahliaMatic zapoczątkowała Gosia Borowska, która swym działaniem wolontariackim zaraziła innych pracowników firmy. Pomimo iż Gosia jest już na zasłużonej emeryturze, nadal całym sercem jest z Ogniskiem, a my nadal kontynuujemy tę wspaniałą tradycję i pomagamy dzieciakom – mówi Maja Majewska, asystentka administracji w DahliaMatic, która ma duże doświadczenie w podobnych działaniach i w naszej firmie angażuje się w akcje.

Czym jest Ognisko Bielany? To miejsce, w którym potrzebujące rodziny otrzymują wsparcie w wychowaniu dzieci w wieku od 6 do 18 lat, w którym ogromne znaczenie ma pomoc w nauce i organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Podopieczni Ogniska mają szansę  brania udziału w różnego rodzaju terapiach: zajęciowych, pedagogicznej, socjoterapii, psychoedukacji, uczą się kompetencji społecznych, przestrzegania hierarchii wartości i norm ogólnie przyjętych oraz mają możliwość odkrywania i rozwijania zainteresowań w formie kreatywnego zagospodarowania czasu wolnego. Ponieważ wszystkie działania realizuje nieodpłatnie, potrzebuje każdego wsparcia, by móc wypełniać swoją misję. Więcej o tym niezwykłym miejscu możecie przeczytać na stronie: https://centrumwspieraniarodzin.pl/

Na zdjęciu podziękowania za ostatnią zbiórkę od dzieci z Ogniska Bielany i samodzielnie wykonana przez nie puszka, do której można wrzucać datki:)

Pamiętaj, że każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat… czyjś świat…