Kolejny rozdział współpracy DahliaMatic z Grupą CEZ w Polsce

[:pl]FACEBOOK-2[:]
Informacje prasowe

Kolejny rozdział współpracy DahliaMatic z Grupą CEZ w Polsce

Z początkiem mają rozpoczął się nowy etap współpracy DahliaMatic z Grupą CEZ w Polsce . Na mocy podpisanej umowy przeprowadzony zostanie upgrade systemu Microsoft Dynamics AX 2009 do najnowszej wersji Dynamics 365 for Finance i Supply Chain Management. Zakres prac obejmie wszystkie obszary kluczowe dla codziennego funkcjonowania polskich spółek  z Grupy CEZ w obszarach: Finanse, Kontroling, Logistyka, Magazyn, Kadry i Płace.

Nasza współpraca z dedykowanym Zespołem Grupy CEZ rozpoczęła się już ponad dekadę temu. – mówi Marcin Rosiak, Dyrektor Pionu Microsoft w DahliaMatic. W 2008 udało nam się wspólnie zrealizować wdrożenie systemu Microsoft Dynamics AX i od tego czasu blisko współpracujemy na co dzień realizując usługi w ramach umowy serwisowej. Upgrade systemu to duży krok w kierunku jeszcze większej optymalizacji i informatyzacji procesów, tym bardziej cieszę się, że będziemy mieli możliwość dalszego wspierania Grupy CEZ w Polsce w jej cyfrowej transformacji. – dodaje.

Projekt jest obecnie w fazie analitycznej. Start produkcyjny planowany jest na styczeń 2023r.

 

 

Grupa CEZ w Polsce została utworzona w 2006 roku, między innymi poprzez zakup aktywów wytwórczych (elektrowni w Skawinie i elektrociepłowni w Chorzowie). Spółka CEZ Polska jest podmiotem odpowiedzialnym  za strategiczne zarządzanie działalnością Grupy CEZ w Polsce,  jednocześnie wdrażającym i nadzorującym tożsamość korporacyjną i integralność Grupy CEZ w Polsce oraz monitorującym sytuację rynkową w zakresie regulacji energetycznych, ustawodawstwa, sytuacji politycznej i gospodarczej. Grupa CEZ to zintegrowany koncern energetyczny, z centralą w Republice Czeskiej, działający w wielu krajach Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej oraz w Turcji. Głównym przedmiotem jej działalności jest produkcja oraz dystrybucja energii elektrycznej i ciepła, obrót energią elektryczną i cieplną a także wydobycie węgla.