Partnerzy DahliaMatic wyróżnieni w raporcie Gartnera

[:pl]Chmura w DM[:]
Informacje prasowe

Partnerzy DahliaMatic wyróżnieni w raporcie Gartnera

W czerwcowym raporcie Gartnera Magic Quadrant for Cloud ERP for Product-Centric Enterprises, poświęconym systemom ERP w chmurze, po raz kolejny wyróżniono rozwiązania stworzone przez naszych Partnerów, od lat oferowane i wdrażane przez DahliaMatic.

Raport skupia się na Klientach z szeroką ofertą skierowaną do przedsiębiorstw wytwarzających, sprzedających lub zajmujących się dystrybucją produktów fizycznych. Jego autorzy podkreślają przejście z zastosowania oprogramowania on-premise w stronę rozwiązań chmurowych. Te ostatnie rozwijają się niezwykle dynamicznie i w dalszym ciągu zyskują na popularności wśród użytkowników.

Chmurowe rozwiązania w ofercie DahliaMatic

DahliaMatic posiada w swojej ofercie najwyższej klasy oprogramowania działające w modelu chmurowym, tworzone przez największych graczy na rynku. W portfelu produktowym znajdują się rozwiązania SAP, Oracle, Microsoft i IFS docenione przez analityków Gartnera. Dzięki szerokiej ofercie rozwiązań chmurowych możliwe jest dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb Klientów i zaproponowanie produktu najbardziej odpowiedniego do specyfiki ich działania.

Coraz częściej spotykamy się z wykorzystaniem rozwiązań chmurowych, zarówno technologicznych, jak i aplikacyjnych u naszych Klientów. Użytkownicy coraz bardziej doceniają możliwości, które daje chmura i jednocześnie nabierają zaufania do bezpieczeństwa danych, które zapewnia. Zakładam, że ten trend utrzyma się, a rozwiązania chmurowe będą w dalszym ciągu zyskiwać na popularności– mówi Robert Zieliński, Dyrektor ds. Rozwoju Strategicznego w DahliaMatic.

Możliwości chmury tłumaczące jej rosnącą popularność

Dlaczego warto korzystać z ERP w modelu chmurowym? Pierwszym argumentem przemawiającym za chmurą jest redukcja kosztów implementacji. Brak konieczności ponoszenia dużych inwestycji w infrastrukturę i opłaty w modelu subskrypcyjnym umożliwiają wdrożenie systemu firmom, które do tej pory nie mogły sobie na to pozwolić. Ponad to  technologia chmurowa zapewnia stałą aktualizację systemu, dzięki czemu użytkownicy zawsze pracują na najnowszej wersji aplikacji zapewniającej im komplet dostępnych funkcjonalności.

System w chmurze wyróżnia znacznie większa elastyczność od opcji on-premise. Jest skalowalny, elastyczny, konfigurowalny. Krótko mówiąc: ERP w modelu chmurowym rośnie i zmienia się wraz z firmą i jej zapotrzebowaniem, dzięki czemu maksymalnie dopasowuje się ze zmiennymi w czasie potrzebami Klientów.

Nie bez znaczenia wydaje się również fakt, że za bezpieczeństwo danych zapisanych w chmurze odpowiada jej dostawca. Z kolei dostawcami są zazwyczaj duże koncerny, które są w stanie zastosować zabezpieczenia najlepszej jakości, często niedostępne dla mniejszych firm ze względu na wysokie koszty.

Przyszłość należy do rozwiązań chmurowych

Gartner w swoim raporcie przewiduje, że tylko do 2022 roku rynek samych systemów ERP urośnie o 7% rocznie. Jego wartość wyniesie 44 miliardy dolarów. Powoli model on-premise będzie tracił na rzecz chmury, same ERP oparte o nią będą stopniowo zdobywać rynek – firma prognozuje roczny wzrost na poziomie 25%.

Do 2022 roku przewiduje się, że nawet 60% firm i różnych instytucji będzie korzystać z aplikacji w chmurze. To dwukrotnie większa liczba niż w samym 2018 roku, podaje serwis crn.pl. Zdaniem Gartnera model chmurowy staje się coraz bardziej opłacalny nie tylko dla średnich, ale i wielkich, globalnych przedsiębiorstw. W 2020 roku przychody z usług cloud computing mają wzrosnąć o 17%.

Szeroko pojęte rozwiązania chmurowe powszechnieją z każdym rokiem. Można tu mówić o efekcie kuli śniegowej, o czym dowodzą dane z poprzednich lat. Jeszcze w 2012 roku średnio mniej niż trzy firmy konkurowały między sobą w tym samym segmencie. Pięć lat później takich firm było już dziewięć. Na przestrzeni dekady, od 2007 do 2017, liczba produktów w chmurze wzrosła od 500 do 8500, jak podaje BMC na swoim blogu.

 

Szczegółowe informacje o rozwiązaniach chmurowych oferowanych przez DahliaMatic znajdziecie na stronie dahliamatic.pl w zakładce Oferta.