Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. wybrały DahliaMatic

pexels-photo-414880-e1542793824153
Informacje prasowe

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. wybrały DahliaMatic

Opracowanie dokumentacji, realizacja i wdrożenie zmian w systemie ZSZ (SAP) w związku ze zmianą modelu kontrolingowego i aktywacją funkcjonalności Nowej Księgi Głównej to zadania, które DahliaMatic realizuje w ramach wygranego przetargu dla Polskich Sieci Elektroenergetycznych  S.A. (PSE) – polskiego operatora systemu przesyłowego.

Przetarg został rozstrzygnięty we wrześniu. Firma DahliaMatic przedstawiła najkorzystniejszy bilans ceny i pozostałych kryteriów wymaganych w przedmiocie zamówienia. Spełniła również wszystkie wymagania formalne i merytoryczne określone w SIWZ. Do zadań zespołu wdrożeniowego, złożonego z dwudziestu osób, należy między innymi opracowanie dokumentacji, realizacja i wdrożenie zmian w systemie ZSZ (SAP) w związku ze zmianą w przedsiębiorstwie modelu kontrolingowego. Prace dotyczą również aktywacji funkcjonalności nowej Księgi Głównej oraz wykonania potrzebnej w związku z tym migracji danych finansowych.

Prowadzone przez nas prace wdrożeniowe mają przede wszystkim w miarę bezboleśnie pomóc firmie przejść proces implementacji nowego modelu kontrolingowego, mającego poprawić kontrolę kosztów a także zapewnić pracownikom lepszy i szybszy dostęp do danych oraz skrócić czas raportowania – mówi Maciej Piechocki z DahliaMatic, odpowiedzialny za realizację projektu.

Projekt zgodnie z zawartą umową potrwać ma do czerwca 2019 roku. Firmy nie pracowały wcześniej razem podczas żadnych projektów wdrożeniowych.

Czas na wykonanie zleconych zadań jest rzeczywiście dosyć krótki. Zdajemy sobie z tego doskonale sprawę – dodaje Mateusz Hoffmann, opiekun klienta z DahliaMatic. – Nasze poprzednie doświadczenia jednak w podobnych wdrożeniach i doskonałe kompetencje odpowiednio dobranego zespołu informatyków i konsultantów bez problemu pozwolą spełnić wszystkie założenia klienta.

W ramach pierwszego etapu czynności została przygotowana kompleksowa koncepcja biznesowa.