Pomimo pandemii COVID-19 DahliaMatic wspólnie z H.CEGIELSKI-POZNAŃ S.A uruchamia Softlab ERP by Asseco

[:pl]TYCH ELEMENTÓW GARDEROBY PROSIMY NIE ZAKŁADAĆ DO BIURA[:]
Informacje prasowe

Pomimo pandemii COVID-19 DahliaMatic wspólnie z H.CEGIELSKI-POZNAŃ S.A uruchamia Softlab ERP by Asseco

Współpraca pomiędzy H.CEGIELSKI-POZNAŃ S.A. a DahliaMatic rozpoczęła się w 2019 roku, po rozstrzygnięciu przetargu na wybór docelowego systemu ERP dla Grupy Kapitałowej  HCP S.A. Projekt obejmuje kompleksowe wdrożenie systemu ERP w kluczowych obszarach działalności przedsiębiorstwa, takich jak zarządzanie produkcją, logistyka, zakupy, finanse, kadry i płace oraz controlling. Oprócz dostawy systemu, umowa obejmuje również szeroki transfer wiedzy, w tym szkolenia oraz techniczne wsparcie po wdrożeniu systemu. Po odbyciu wielu spotkań projektowych, wnikliwym testowaniu systemu oraz szkoleniach, zespół Cegielskiego rozpoczyna prace nad produkcyjnym startem systemu.

Ze względu na pandemię i wprowadzone ograniczenia konieczne było rozłożenie procesu startu systemu na fazy. Od początku maja 2020 roku system Asseco Softlab ERP działa już w obszarze zarządzania finansami, a wkrótce rozpocznie się uruchomienie kolejnych obszarów z zakresu logistyki i zarządzania magazynami.

           Piotr Cierlik                  Dyrektor Pionu Softlab w DahliaMatic

– Obecna sytuacja to wyzwanie, z którym musimy się mierzyć podczas realizacji tego projektu. Plan i harmonogram wdrożenia musieliśmy dopasować do realiów i zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo Zespołów. Jednocześnie skupialiśmy się na doprowadzeniu do możliwie jak najszybszego startu produkcyjnego. Uruchomienie pierwszych modułów to wspólny sukces naszych specjalistów oraz Zespołu Klienta. – mówi Piotr Cierlik, Dyrektor Pionu Softlab w DahliaMatic.

 

 

 

 

Cegielski-Poznań S.A. to najstarsza, nieprzerwanie działająca polska firma przemysłowa, założona w 1846 roku przez Hipolita Cegielskiego. W przeszłości słynęła z produkcji taboru kolejowego, maszyn rolniczych, silników parowych oraz silników okrętowych. Obecnie Spółka działa w obszarach produkcji instalacji biogazownioczych, wielkogabarytowych konstrukcji stalowych, usług kooperacyjnych, produkcji i serwisu dmuchaw promieniowych oraz serwisu silników okrętowych. Spółka realizuje też powrót do produkcji rozwiązań dla Sił Zbrojnych RP. Wdrożenie systemu ERP wpisuje się w założenia modernizacji oblicza polskiego przemysłu, a za jego finansowanie odpowiada m.in. Polski Funduszu Rozwoju.