WIPASZ S.A. z nowym systemem. DahliaMatic wdraża w spółce Oracle EBS.

Microsoft-i-Oracle-partnerami-w-zakresie-usług-chmurowych.-Jakie-korzyści-dla-klientów-przyniesie-współpraca-gigantów_-2
Informacje prasowe

WIPASZ S.A. z nowym systemem. DahliaMatic wdraża w spółce Oracle EBS.

DahliaMatic realizuje wdrożenie systemu ORACLE EBS oraz EOD w spółce Wipasz. Rozwiązanie ma zastąpić obecnie użytkowany autorski system klasy ERP w obszarze produkcji, magazynów i sprzedaży. Jego uruchomienie zaplanowano w połowie przyszłego roku. Umowa obejmuje wykonie usług wdrożeniowych, wytworzenie modyfikacji oraz techniczne wsparcie powdrożeniowe.

Współpraca DahliaMatic ze spółką Wipasz – największym polskim producentem pasz i  liderem w produkcji świeżego mięsa z kurczaka – rozpoczęła się w 2017 roku. Firma jest w stu procentach oparta na polskim kapitale. Roczna produkcja pasz dla drobiu, trzody oraz bydła wynosi ponad milion ton. Obecnie trwa uruchomienie kolejnego Zakładu Drobiarskiego w Międzyrzecu Podlaskim.

– Projekt w firmie Wipasz to ambitne przedsięwzięcie. Cieszymy się, że mamy możliwość supportowania największego producenta pasz w kraju. Obecnie w prace implementacyjne zaangażowanych jest łącznie pięćdziesiąt osób. Po stronie klienta mamy bardzo efektywny zespół doświadczonych specjalistów, z którymi współpracujemy. Wdrażany przez nas system jest uniwersalny, stabilny i przede wszystkim dostosowany do potrzeb dużych przedsiębiorstw, takich jak Wipasz – mówi Katarzyna Długosz, Kierownik Projektu z DahliaMatic.

Zaimplementowane rozwiązanie obejmie obszary przedsiębiorstwa związane z produkcją i logistyką. Wpłynie także na bezpieczeństwo procesów i ich optymalizację oraz przejrzystość raportowania. Projekt zakłada również dostarczenie przez DahliaMatic nowego modelu przesyłania danych, który zintegruje trzy systemy informatyczne i pozwoli na skomunikowanie produkcji, gospodarki magazynowej i finansów z automatyką.

– Nasza firma istnieje na rynku od 25 lat, przez ten okres nieustanie umacnia swoją pozycję na rynku. W lipcu tego roku uruchamiamy najnowocześniejszy w Europie Zakład Drobiarski w Międzyrzecu Podlaskim. W obliczu tak dużych inwestycji i wyzwań z nimi związanych, nie zapominamy o bezpieczeństwie informatycznym spółki. Efektywność działalności naszej spółki wynika ze sprawności i elastyczności w realizacji poszczególnych procesów biznesowych.  Wybierając DahliaMatic jako firmę wdrożeniową, kierowaliśmy się wiarą, iż firma posiada profesjonalną wiedzę, odpowiednie zasoby oraz wolę przeprowadzenia wdrożenia wg naszych założeń.  Jestem głęboko przekonania, że dzięki współpracy z zespołem DahliaMatic proces implementacji ORACLE EBS zostanie zakończony sukcesem – podkreśla Grażyna Bogus, Kierownik Projektu z firmy Wipasz.