Jak poradzić sobie z JPK?

news_foto_003
Informacje prasowe

Jak poradzić sobie z JPK?

Czym jest jednolity plik kontrolny i jak sobie z nim poradzić, żeby uniknąć wymiany systemu lub ręcznego przenoszenia danych do arkusza kalkulacyjnego? DahliaMatic ma na to odpowiedź.

Modyfikacja wymagań prawnych stawianych przedsiębiorstwom to zawsze dla wielu firm spore zmiany organizacyjne. Nie inaczej jest i tym razem, gdy Ministerstwo Finansów przyjęło regulacje wprowadzające obowiązek posiadania jednolitego pliku kontrolnego, czyli ksiąg podatkowych (wraz z dowodami księgowymi) prowadzonych zgodnie z ustaloną formułą, za pomocą programów komputerowych, w odpowiednim formacie. Wszystko po to, by na żądanie organów podatkowych oraz kontroli skarbowej móc im go przekazać, by na przykład uprościć i przyśpieszyć procedury audytu. Taka powinność spoczywa na niektórych przedsiębiorcach już od 1 lipca 2016 roku.

Jak bez zbędnych zmian spełnić prawne wymagania?

Zespół DahliaMatic postanowił wesprzeć w tej kwestii swoich klientów i przygotował dedykowane rozwiązanie, dzięki któremu można wygenerować wymagany jednolity plik kontrolny (wraz ze wszystkimi koniecznymi strukturami) z systemu Microsoft Dynamics AX. To autorski moduł firmy, który dzięki pełnej integracji zachowuje dotychczasową logikę działania programu, a jednocześnie dostosowuje układ i hierarchię zebranych danych do wymogów prawnych. Jest kompatybilny ze wszystkimi wersjami systemu, dzięki czemu może z niego skorzystać każdy użytkownik Microsoft Dynamics AX. Co ważne, nowe funkcjonalności są zaprojektowane tak, by użytkownik przystosował się do zmian możliwie łatwo i szybko.

Nowoczesność i bezpieczeństwo

Jednym z ważnych aspektów projektów DahliaMatic jest bezpieczeństwo danych – dlatego wprowadzono serię mechanizmów ochronnych i ograniczenia dostępu. Kontrolę ułatwia również opcja przechowywania wygenerowanych struktur oraz historii działań wszystkich użytkowników w tym obszarze.

Dodatkowo DahliaMatic udostępnia także program umożliwiający przesyłanie wygenerowanych plików do systemu Ministerstwa Finansów, monitorowanie statusu wysyłki oraz wydrukowanie urzędowego poświadczenia odbioru. Co istotne, można go skonfigurować w taki sposób, aby operatorzy nie mieli fizycznego dostępu do zawartości plików.

Cały moduł „Jednolity plik kontrolny” składa się na w pełni zintegrowany, kompleksowy, intuicyjny i bezpieczny produkt, a bogate doświadczenie oraz wysokie kompetencje zespołu DahliaMatic, które pozwalają szybko i skutecznie reagować na zmiany wymagań prawnych w tym zakresie, sprawiają, że jest to także inwestycja przyszłościowa.