SAS Institute nowym partnerem DahliaMatic

[:pl]Grafiki do artykułów-2[:]
Informacje prasowe

SAS Institute nowym partnerem DahliaMatic

DahliaMatic nawiązało partnerstwo z SAS Institute, światowym liderem w zakresie analityki i sztucznej inteligencji.

SAS jest liderem na rynku zaawansowanej analityki, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Firma wspiera ponad 83°000 klientów na całym świecie w wykorzystaniu potencjału dostępnych danych w procesach decyzyjnych w celu budowania przewagi rynkowej, kreowania innowacji i rozwoju kompetencji analitycznych. Technologia SAS, dostępna również w modelu cloud, jest fundamentem dla gotowych rozwiązań biznesowych dedykowanych takim obszarom, jak: zarządzanie relacjami z klientem, wsparcie sprzedaży i marketingu, zarządzanie finansami, zarządzanie ryzykiem, wykrywanie nadużyć i wiele innych. Rozwiązania te adresowane są do wszystkich sektorów gospodarki.

Dominik Architek      Kierownik Projektów, Główny Architekt

Współpraca DahliaMatic z polskim zespołem SAS Institute rozpoczęła się już w 2017 roku w ramach realizacji Zintegrowanej Platformy Identyfikacji i Weryfikacji Zjawisk Przestępczości Ubezpieczeniowej dla Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (więcej informacji o projekcie tutaj). Dzięki połączeniu kompetencji i doświadczeń obu zespołów udało się zrealizować ogromne przedsięwzięcie i zbudować Platformę, z której z powodzeniem korzystają obecnie tysiące użytkowników w całej Polsce.

Podczas naszej trwającej od kilku lat współpracy z SAS Institute mieliśmy możliwość zdobywania kompetencji w zakresie oferowanych przez SAS rozwiązań i nauki od najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Przyszedł czas na weryfikację naszych umiejętności i potwierdzenie ich odpowiednimi certyfikatami. – mówi Dominik Architek, Główny Architekt i Kierownik Projektów w Pionie Custom Development. Wierzę, że podpisana umowa partnerska to początek kolejnego rozdziału owocnej współpracy, która przyniesie korzyści nie tylko nam, ale przede wszystkim Klientom, którym wspólnymi siłami będziemy w stanie dostarczać jeszcze bardziej innowacyjne rozwiązania informatyczne. – dodaje.

Mateusz Sobeczek      Dyrektor Pionu Custom Development

Partnerstwo z SAS Institute jest kolejnym elementem długoterminowej strategii DahliaMatic, która zakłada regularne rozszerzanie portfela produktowego i oferowanie Klientom kompleksowej oferty składającej się z wiodących na świecie rozwiązań informatycznych

Cyfrowa transformacja postępuje w szaleńczym tempie, a dostęp do najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów staje się wymogiem dla organizacji chcących utrzymać pozycję na konkurencyjnym rynku. Naszym zadaniem jest wyposażenie przedsiębiorstw w narzędzia, które usprawnią ich działanie, pozwalając tym samym na bardziej efektywne funkcjonowanie. Połączenie sił z SAS Institute to kolejny krok do wykonania tego zadania na jak najwyższym poziomie. – mówi Mateusz Sobeczek, Dyrektor Pionu Custom Development w DahliaMatic.

 

 

 

Informacja o firmie DahliaMatic

Jedna z największych i najbardziej stabilnych spółek konsultingowo – wdrożeniowych na polskim rynku informatycznym. Od ponad 15 lat doradza Klientom w zakresie rozwiązań IT, pomaga budować przewagę konkurencyjną, dostarcza, wdraża i integruje wiodące na świecie systemy klasy ERP, BI, EPM – SAP, Oracle, Microsoft Dynamics, IFS, Softlab ERP by Asseco. Eksperci DahliaMatic mają doświadczenie we współpracy zarówno z małymi, średnimi, jak i dużymi przedsiębiorstwami, instytucjami publicznymi oraz firmami prywatnymi. Na swoim koncie mają realizację projektów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dzięki temu są w stanie zrozumieć i spełnić potrzeby Klientów z różnych branż, sektorów i krajów. Od 1 lipca 2016 DahliaMatic jest członkiem międzynarodowej Grupy Asseco, dostarczającej rozwiązania informatyczne podmiotom na całym świecie.

Informacja o firmie SAS Institute

SAS Institute jest światowym liderem w zakresie analityki i sztucznej inteligencji. Obecnie z rozwiązań SAS korzysta ponad 83 000 firm i instytucji w 147 krajach, w tym 92 przedsiębiorstwa z pierwszej setki listy Fortune Global 500. Firma istnieje od 1976 r. i zatrudnia 14 000 pracowników. W Polsce SAS Institute działa od 1992 r. i zatrudnia ponad 300 konsultantów oraz ekspertów data science, którzy tworzą i wdrażają rozwiązania dla blisko 200 klientów. Rozwiązania SAS adresowane są do wszystkich sektorów gospodarki, m.in. bankowości, ubezpieczeń, telekomunikacji, energetyki, przemysłu, handlu, farmacji, ochrony zdrowia, nauki oraz sektora administracji publicznej. www.sas.com