Z danymi w chmurach

stanley-dai-242205-unsplash-1
Informacje prasowe

Z danymi w chmurach

Zastanawiasz się nad inwestycją w system ERP, ale ociągasz się z decyzją ze względu na wymagania techniczne, finansowe i osobowe? Niepokoi cię ilość czasu konieczna na wdrożenie oraz utrzymanie systemu? W DahliaMatic wiemy, że wielu przedsiębiorców boryka sięz takimi rozterkami, dlatego oferujemy działający w chmurze Softlab ERP by Asseco, który powstał z myślą właśnie o nich.

Chmury stały się modne. Jednak pomysł Asseco nie wynika tylko z tego faktu – niesie on ze sobą wiele korzyści, w tym oszczędności. Takie rozwiązanie nie wymaga bowiem zaplecza technicznego – to dostawca zapewnia zarówno odpowiednią infrastrukturę sprzętową, jak i osoby, które będą się nią opiekować. Także wprowadzanie wszelkich aktualizacji i tworzenie kopii zapasowych leży w zakresie działań sprzedawcy, użytkownik nie musi się więc nimi przejmować.

Dostępność i bezpieczeństwo

Taki system umożliwia łatwe monitorowanie wydajności i dostęp do programu razem ze wszystkimi danymi z dowolnego miejsca – wystarczy być w zasięgu internetu. W tym momencie nasuwa się jednak jak najbardziej słuszna wątpliwość: czy to nie ułatwi niepowołanym osobom dostępu do informacji firmy? To obawy, które doskonale rozumiemy. Podobnie jak my, Asseco ma świadomość znaczenia takiego ryzyka, dlatego dużo uwagi poświęca odpowiednim zabezpieczeniom, by zapewnić swoim klientom pełną ochronę ich danych. Wie też, że poza szeregiem specjalistycznych rozwiązań, podstawowym mechanizmem wzmacniającym bezpieczeństwo jest proste, sprawne dodawanie i odejmowanie licencji do korzystania z aplikacji – i to też umożliwia.

Wszystko w jednym

Oprogramowanie w chmurze ogranicza również liczbę dostawców IT do jednego. Co to zmienia? Daje gwarancję sprawniejszego i kompletnego serwisu oraz wsparcia użytkownika. To kolejny czynnik nie tylko obniżający koszty, ale też skracający czas wdrażania.

Moda na ułatwienia

Wszelkie ułatwienia – w biznesie i nie tylko – są zawsze mile widziane. To właśnie powód, dla którego chmury stały się tak popularne. Dzięki zlokalizowaniu ERP w chmurze użytkownicy Softlab ERP by Asseco nie muszą zajmować się sprawami technicznymi – mogą skupić się na swojej działalności, a kompleksowe utrzymanie systemu (zarówno aplikacji, jak i urządzeń), usługi administracyjne i integracyjne, a nawet helpdesk zostawić nam. To szczególnie dobre rozwiązanie dla mniejszych firm, które są na tyle rozwinięte, że system ERP pomógłby im w organizacji pracy, ale odstrasza je długi i angażujący proces wdrożenia oraz późniejsze koszty utrzymania.